Koordinace svatebního dne.

Chcete si užít pohodový svatební den a nestarat se o hladký chod celého dne? Nechte to na nás. Co koordinace obnáší?


 • 1 - 2 konzultace před svatebním dnem
 • návštěvu vybrané lokality, seznámení s prostředím a personálem
 • vypracování svatebního harmonogramu
 • koordinace svatební výzdoby - spolupráce na vytvoření konceptu stylové svatby
 • koordinátor kontaktuje všechny dodavatelé a dohlíží na to, aby vše bylo včas a v pořádku připraveno
 • vítá hosty, koordinuje ubytování
 • koordinuje svatební role - radí snoubencům, svědkům i rodičům co se od nich ve svatební den čeká
 • koordinuje a příjezdy a odjezdy aut
 • spolupracuje s matrikářkou a oddávajícím
 • seznamuje hosty s programem obřadu, sestavuje svatební průvod
 • organizuje fotografování
 • dohlíží na svatební dary
 • organizuje zasedací pořádek
 • komunikuje s personálem restaurace a stará se o bezproblémový průběh svatební hostiny
 • koordinuje zábavu a svatební zvyky s hudebníky, moderátorem, DJ, ..
 • atd...

Pokud by jste měli zájem, lze koordinovat jen Vámi určené části dne. Můžeme se Vám například postarat o hladký průběh obřadu a zbytek dne již bude jen na Vás  a Vašich blízkých. Vše je o domluvě a každému se můžeme přizpůsobit na míru jeho potřebám a přáním.


Ukázka harmonogramu svatebního dne:

harmonogram sestavuji každé svatbě na míru, lze přidat jakoukoliv zábavu, nejčastěji se jedná o návštěvy vinných sklepů a ochutnávky vín, vystoupení různých kouzelníků a pod, ohňostroje, vypouštění lampionů přání a pod. :-)


7:00 - budíček (vstávání, oblékání, snídaně),

8:30 - odjezd ke kadeřnici a kosmetičce, pokud nepřijedou ony za vámi. Zde je potřeba určitě doprovod, protože sama si svatební šaty asi neoblečete. Nevěsta by také ideálně měla mít svého šoféra, který bude k dispozici jenom jí,

10:00 - oblékání nevěsty do svatebních šatů,

10:30 - vyzvednutí svatební kytice a květin pro maminky - zajistí ženich nebo koordinátorka popřípadě svědci

11:00 - příjezd ženicha a svatebních hostů do domu nevěsty, připevnění voniček, výzdoba aut, na místě už také musí být fotograf,

11:30 - vítání svatebních hostů, podávání občerstvení, někdy hraje i hudba, oficiálně se také poděkuje rodičům za nevěstu či ženicha a předají se kytice nevěstě a maminkám,

12:00 - odjezd na svatební obřad a příjezd na místo konání (tam byste měli být asi třicet minut předem)

13:00 - svatební obřad (u církevního sňatku počítejte s delší dobou na obřad),

13:30 - gratulace, překvapení pro novomanžele, sypání rýže, házení lístků a jiné zvyky, které chcete na svatbě dodržovat, focení nevěsty a ženicha, odjezd svatebčanů na hostinu,

14:00 - příjezd novomanželů na hostinu. Můžete dodržovat další zvyklosti jako přenášení přes práh, rozbíjení talíře apod.). Usazení hostů dle připraveného zasedacího pořádku.

14:20 - servírování nápojů a přípitek se svatebním proslovem,

14:30 - svatební oběd (obvykle se začíná předkrmem a pak následují další chody),

16:30 - čtení svatebních blahopřání, možné vybalování svatebních darů, poděkování za dary,

17:00 - volná svatební zábava a další fotografování,

18:00 - první tanec novomanželů a zahájení taneční zábavy

18:30 - tanec, hry, volná zábava,

19:00 - krájení svatebního dortu,

19:30 - raut či večeře (většina lidí volí raut, protože si každý může dát dobroty podle své libosti a k tomu samozřejmě dostatek pití),

20:00 - pokračuje večerní zábava, různé svatební hry,

23:30 - večerní překvapení pro hosty (může být ohňostroj, vypouštění lampionů, šermířský souboj....),

0:00 - zábava až do rána (postupně odcházejí hosté, kteří by měli dostat výslužku a poděkování za účast). Nevěsta i ženich by měli být i v pokročilých hodinách schopni komunikace s hosty.

Zakončení svatebního dne se nedá naplánovat. Vše záleží na tom, jak dlouho můžete na daném místě být, kolik hostů ještě zbývá i jak dlouho vydrží nevěsta s ženichem. Ti obvykle po ukončení oslavy odjíždění užít si svou svatební noc do pronajatého svatebního apartmánu.


SVATEBNÍ HRY a zábava

Svatební noviny

Jedná se o drobnou pozornost od novomanželů, díky které se mohou zabavit i hosté, kteří se neradi účastní skupinových veselí. Přečtou si váš romantický příběh, rozhovory se svědky či zajímavé informace o svatbách. Do novin se hodí program dne, menu či křížovka na míru. Záleží čistě na vás, co do svatebních novin umístíte.

Svatební tombola

Tombolu zná každý z nás z plesů a tancovaček. Svatební tombola je odlišná v tom, že se hraje o vtipné věci. Hlavní cenou bývá polibek od ženicha a nevěsty či nevěstin podvazek. Ostatní vtipné ceny bývají schovány pod honosnými názvy. Inspirujte se níže v tabulce.

Svatební kvíz

Zde jsou opět středem pozornosti novomanželé. Posadí se k sobě zády a sundají si boty, každý má v ruce jednu botu nevěsty a jednu ženicha. Moderátor se jich ptá na záludné otázky. Ženich s nevěstou zdvihají boty nad hlavu.

Hry s podvazkem

Velkou část programu může zaplnit jediná věc a to svatební podvazek nevěsty.

Svlékání podvazku - ženich má za úkol stáhnout podvazek své milované bez pomocí rukou.

Střílení podvazku - pokud je ženich úspěšný, přijde řada na hosty mužského pohlaví. Ti se seřadí a ženich do hloučku mužů střílí podvazek. Kdo je zasažen, získá podle pověry na rok obrovskou sílu.

Dražba podvazku - nevěstin podvazek můžete vydražit. Podvazek nejčastěji draží svědek, který má roli vtipného moderátora. V tomto případě radíme nevěstám, aby měly podvazky dva - jeden pro dražbu a druhý pro ženicha na další zábavné hry. Nebo si ženich vydraží podvazek sám?


12 úkolů pro svatebčany

Je potřeba 12 soutěžících, kteří se sami přihlásí nebo je vybere nevěsta s ženichem. Ti pak plní 12 úkolů. Kdo splní úkol jako poslední dostane obálku ve které je napsaná výhra (tj. něco, co musí pro novomanželé vykonat) a měsíc, ve kterém to musí splnit. Výhry jsou rozvrženy tak, aby každý měsíc v roce byla jedna výhra (např. říjen - pozvat novomanželé do kina , červen - pozvat novomanželé na grilovačku, apod. )

Úkoly mohou být různé (například donést co nejdříve kravatu, vypít co nejrychleji nějaký nealko drink, ...)

Místo úkolů lze hrát i jako židličkovanou, kdo vypadne dostane obálku s výhrou 😊


Královský kočár

Hra které se zúčastní nevěsta s ženichem a 7 svatebčanů, je to o pozornosti a pití alkoholu 😊

Princip je jednoduchý, čtenář čte povídku a dobrovolníci musí vstát, pokud uslyší v příběhu zmínku o své postavě. Existuje mnoho variant této hry - záleží na vás jak si hru upravíte 🙂


Poznej partnera hmatem

Tato hra má několik obměn a je pouze na vás, která se vám bude líbit nevíce. Princip je jednoduchý. Novomanželé musí poslepu poznat svoji drahou polovičku pohmatem mezi dalšími dobrovolníky. Klasicky nevěsta poznává ženicha podle pozadí a ženich poznává nevěstu podle kotníčku. Hra může mít několik úrovní obtížnosti. Zkuste nevěstu poznat podle ouška či ženicha podle hlavy zamaskované čepicí a brýlemi.


Poznej partnera tancem

Existuje mnoho obměn poznávacích her, ale tato vtáhne valnou většinu vašich svatebčanů na parket. Jediné, co potřebujete je šátek na zakrytí očí nevěsty či klapky na oči (např. ty co se používají na spaní).

Nevěsta dostane za úkol poznat svého manžela podle tance. Pustíte středně rychlou muziku a vyzvete svatebčany, aby utvořili řadu dobrovolníků, kteří chtějí nevěstu zmást a zatančit si s ní - samozřejmě bez mluvení.

Budete mile překvapeni, jak zvědaví budou všichni zúčastnění a co všechno dokáže dobrovolníky napadnout, aby nevěstu dokonale zmátli. S každým nevěsta tančí do té doby, než dokáže říci, zda-li to je, či není její manžel.


Tanec s kloboukem

Pokud máte rádi akční hry, je tato ta pravá. Jako rekvizitu budete potřebovat 2-3 klobouky.

Pravidla hry jsou jednoduchá: dohodnete si dopředu tanec, který budou účastníci po celou dobu hry v páru tančit. Pokud si nejste jisti, zda-li jej budou všichni znát, můžete udělat krátkou výuku před začátkem hry.

Dj pustí domluvenou skladbu, účastníci tančí a partnerky ve vhodnou chvíli předávají klobouk z hlavy partnera na hlavu cizího partnera. Dj náhodně hudbu zastaví a pár u kterého klobouk zůstal, vypadává. Pár, který vypadl, nasadí klobouk libovolnému páru, který zůstal a hra pokračuje.

Následují další kola, až do té doby, kdy zůstanou jen 4 páry. Při čtyřech párech ve hře doporučujeme klobouky omezit na 2. Při finále o dvou párech zbyde 1 klobouk.


Hledání kolíčků

Princip této hry je obdobný jako hra Poznej partnera z první části článku. Jedna polovička poslepu hledá 3 záludně umístěné kolíčky na oblečení partnera. Soutěží se ve dvou párech a vítězí ten, který najde kolíčky první. Aby to bylo spravedlivé, kolíčky hledají většinou ženy, protože pánové mají obleky stejné.


Hry k tanci

Na večerní zábavu se hodí hry k tanci. Nejčastěji se setkáte s dvěma variantami. První z nich je s nafukovacími balonky, které má k noze přivázaný jeden z páru. Úkolem všech zúčastněných je zneškodnit balonky ostatních. Vítězí pár, kterému zůstane balonek jako poslední. Druhou hru znáte už ze školky či z tanečních, ale zábava je s ní pořád. Každý pár dostane kulaté ovoce, které musí držet svými čely a nedotýkat se ho. Vítězí pár, který vydrží nejdéle.


Novomanželé v kuchyni

Jedná se o test kulinářských schopností novomanželů. Nevěstě se tradičně dávají poznávat ingredience, na ženichovi je rozpoznání a zapamatování kuchyňského vybavení. Do soutěže můžete zapojit i svatebčany, kteří mohou poznávat ingredience podle chuti se zavázanýma očima.


Překážková dráha

Tato hra je zejména pro sportovně založené novomanžele a akční svatebčany. Pokud víte, že jeden z páru hraje košíkovou, jezdí na kole či posiluje, připravte páru překážkovou dráhu s úkoly. Je to jenom na vás, jak budete kreativní. Pár může po úspěšném překonání dráhy dostat odměnu. Moje kamarádka dostala například polaroidové fotografie všech zúčastněných s osobním věnováním.